Кафедра Інформаційно-вимірювальних технологій
м. Харків, пр. Науки, 14, корпус “Z”, 5-ий поверх, т. (057)702-13-31, E-mail: d_mme@nure.ua

Співробітники кафедри метрології та технічної експертизи (МТЕ) ХНУРЕ (проф. Захаров І.П., доц. Штефан Н.В., доц. Дегтярьов О.В., ст.преп. Мощенко І.А., доц. Нікітенко О.М., проф. Єгоров А.Б.) є членами та приймають участь у діяльності Громадської організації “Харківська академія стандартизації”


Громадська організація “Харківська академія стандартизації”

Громадська організація "Харківська академія стандартизації" ГО «ХАС» почала свою діяльність з липня 2015 року.

Метою діяльності ГО "ХАС" є консолідація зусиль своїх членів-спеціалістів, вчених, виробників і споживачів для подальшого розвитку економіки, промисловості і системи технічного регулювання, зокрема стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів, задоволення та захист своїх прав і законних інтересів.

Напрямки діяльності:

  • - розширення співпраці і професійних контактів у сфері стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів;
  • - сприяння в підвищенні якості реклами, товарів, робіт і послуг відповідно до міжнародних стандартів;
  • - захист соціальних прав і законних інтересів споживачів державних установах і громадських організаціях;
  • - сприяння розвитку наукових досліджень, пропагування досягнень фахівців, сприяння спілкуванню науковців і фахівців;
  • - сприяння розвитку взаємовідносин з міжнародними громадськими (неурядовими) організаціями, спорідненими з діяльністю з ГО «ХАС»;
  • - та інше.

Голова правління ГО «ХАС» с.н.с., академік, лауреат Державної премії, Заслужений машинобудівник України Будьоний М.М.

Будьоний Михайло Михайлович

Будьоний М.М. обирався Головою комітету з питань промисловості та захисту прав споживачів Громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації протягом 3-х її каденцій.

За період своєї діяльності велися роботи по багатьом напрямкам.

З питань стандартизації плідно працюємо з Технічними комітетами (ТК) по стандартизації. 3 члени ГО «ХАС» члени трьох ТК.

Членами організації ГО «ХАС» розроблені 17 національних стандартів України.

Позначення стандарту Назва стандарту
ДСТУ EN 50288 Кабелі багатоелементні металеві, для аналогового і цифрового зв'язку та керування
ДСТУ EN 50565-1 Електричні кабелі. Настанова щодо використання для кабелів з номінальною напругою, що не перевищує 450/750 (U0/U). Частина 1. Загальні рекомендації
ДСТУ EN 50565-2 Електричні кабелі. Настанова щодо використання для кабелів з номінальною напругою, що не перевищує 450/750 (U0/U). Частина 2. Спеціальні рекомендації, що стосуються типів кабелів згідно з EN 50525.
ДСТУ EN 61386-23 Системи кабельних трубопроводів. Частина 23. Додаткові вимоги до еластичних труб для кабелепроводів
ДСТУ EN 50618 Кабелі електричні для фотоелектричних систем
ДСТУ EN 60034-8 Машини електричні обертові. Частина 8. Маркування виводів і напрямок обертання

Членами організації ГО «ХАС»проведено понад 40 незалежних споживчих експертиз різних товарів.

Крім того, Харківською академією стандартизації проводиться постійна робота по розміщенню інформації в ЗМІ. Організовуються інтерв'ю і експертні коментарі керівництва і членів «ХАС», в яких пояснюється державна політика щодо захисту прав споживачів і оприлюднюються результати незалежних споживчих експертиз.

Зокрема, вимоги до різних товарів і результати проведених експертиз, які були надані ЗМІ, оприлюднені в:

  • - 150 публікаціях в друкованих ЗМІ - газетах «Час», «Вечірній Харків», «Слобідський край», «Харківські Вісті», «Голос України»;
  • - 3 телевізійних ефірах (програма «Харків-online»);
  • - 2 радіопрограмах на Харківському обласному радіо (програма «Слобожанські реалії»).

Останнім часом нами ведеться роз'яснювальна робота серед споживачів, що мають прилади обліку газу. Причина тому - почастішали випадки, коли газорозподільні компанії проводять експертизу лічильників, роблять висновок про те, що було втручання в їх роботу і нараховують величезні штрафи споживачам. Ми підготували рекомендації споживачам щодо правил поводження з лічильниками газу, щоб вони могли захистити свої права в тому випадку, якщо вони не втручалися в роботу лічильників, а їх в цьому звинувачують.

Перебуваючи територіально на площах ДП Харківстандартметрологія, можемо користуватися фондом понад 30 тисяч копій офіційних стандартів.

Ми віримо в ділові і дружні стосунки. Висловлюю надію, що в подальшому, наші відносини будуть будуватися на взаємовигідній основі, а Ваш величезний досвід і рівень професіоналізму Вашого персоналу буде важливий в рішенні наших спільних завдань в різних областях діяльності.